ایمپلنت دندان یکی از روش های جایگزینی دندان های اصلی است. کسانی که به هر دلیلی دندان های خود را از دست داده اند این نوع از درمان را برای خود انتخاب می نمایند. اما سوالی که در اینجا پیش می آید این است که طول عمر آن چقدر است و چه کارهایی باید انجام داد تا مدت بیشاری را بتوان از آن استفاده کرد.

طول عمر ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یکی از روش های جایگزینی دندان های اصلی است. کسانی که به هر دلیلی دندان های خود را از دست داده اند این نوع از درمان را برای خود انتخاب می نمایند.  اما سوالی که در اینجا پیش می آید این است که طول عمر آن چقدر است و چه کارهایی باید انجام داد تا مدت بیشاری را بتوان از آن استفاده کرد. در حال حاضر ایمپلنت دندان از بهترین روش های درمان است و عده زیادی با این روش صاحب دندان هیی سالم شده اند. قبل از انجام ایمپلنت دندان ها باید هرگونه ایرادات بررسی شود و اگر پوسیدگی وجود داشت آن را برطرف کرد. در انجام ایمپلنت دندان حتما بصورت جراحی انجام می شود و آن همان قسمتی است که ایمپلنت را در استخوان می گذارند و در چند ماه بعد از جراحی پین تیتانیومی با استخوان فک یکی می شود.

با گذشت زمان و مطمئن شدن دندانپزشک از ادغام استخوان و ایمپلنت می تواند پروتز دندان را بر روی ایمپلنت ها نصب نماید.  انجام ایمپلنت دندان طولانی است و ممکن است چندماهی طول بکشد بنابراین به حوصله و صبر هم احتیاج است. شما قبل از اقدامی حتما مطمئن شوید که انجام این کار برای شما مناسب است و نتیجه خوبی حاصل می شود.

اما انجام ایمپلنت دندان چه مزیت هایی برای فرد انجام دهنده دارد؟

از مزیت های انجام ایمپلنت دندان در درجه اول می توانیم بگوییم بهترین جایگزین برای دندان شما خواهد بود و در بین روش های درمانی بهترین نتیجه را می توانید از ایمپلنت دندان بگیرید و بتوانید دندان های از دست رفته تان را بازگردانید. استفاده از روش های قدیمی تر به مرور زمان لق شدن و یا اینکه حس دندان طبیعی بودن را از بیمار می گیرد. انجام ایمپلنت معمولا به دور روش ثابت و متحرک صورت می گیرد و برای انتخاب آن می توانید از دندانپزشک خود مشورت لازم را بگیرید.

ایمپلنت دندان را می توان به طور دائمی داشت؟

شاید برای شما سوال پیش آید که ایمپلنت دندان دائمی است؟ باید گفت ایمپلنت دندان از روش های مناسب جایگزینی دندان ها است و اعلب افراد با انجام این روش صاحب دندان هایی زیبا و سالم شده اند.

به طور کلی اگر از ایمپلنت دندان مراقبت و نگهداری خوبی صورت بگیرد، تا آخر عمر میتوان از استفاده کرد. در واقع این یک مزیت خوب ایمپلنت محسوب می شود.

  • ایمپلنت دندان بر چند نوع انجام می شود؟

با توجه به اینکه ایمپلنت دندان نتیجه خوبی داشته است با گذشت زمان انواعی از روش ها و تنوع بسیاری به وجود آمد. در بازارهای جهان شما حداقل 500 مدل ایمپلنت دندان را می توانید ببینیدو با توجه به شرایطی که دارید و نظر دندانپزشکتان یکی از آنها را برای خود انتخاب نمایید.

دو نوع کلی جراحی ایمپلنت وجود دارد:

جراحی یک مرحله ای:

 در این حالت فقط در یک مرحله جراحی انجام می شود و از همان اول بعد از جراحی پیچ روی ایمپلنت قرار دارد و از داخل لثه مشخص است. پس از نرمیم استخوان درمان شروع می شود.

جراحی دو مرحله ای:

گاهی اوقات به دلایلی مثل پیوند استخوان امکان انجام ایمپلنت دندان در یک مرحله وجود ندارد و باید این کار در چند مرحله انجام شود و بین انجام کار فاصله زمانی وجود دارد تا به مرحله بعد برسد. شما در هنگام جراحی بی حسی دریافت می کنید و هیچ دردی را متوجه نخواهید شد پس از این موضوع ترس و نگرانی نداشته باشید.

برای انجام ایمپلنت دندان چند ماهی را باید بگذرانید تا صاحب دندان هایی سالم و با کیفیت شوید و اگر شما بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید، طول عمر بالایی را برای ایمپلنت دندان خود خواهید ساخت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *